АТЕСТАЦІЯ ТА АПРОБАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЇ РЕКОНСТРУКЦІЇ ЗРАЗКІВ-СВІДКІВ

А.Ф.ВАСИЛЬЄВ, В.М.КОЛОЧКО, О.В.ТРИГУБЕНКО, Ю.В.ЧАЙКОВСЬКИЙ, Л.І.ЧИРКО

В роботі розглянуті особливості програми зразків-свідків металу корпусів реакторів ВВЕР-1000, необхідність та етапи проведення реконструкції зразків-свідків, описаний процес проведення атестації технології реконструкції на базі єдиних в Україні «гарячих» камер, що знаходяться в Інституті ядерних досліджень НАН України та наведений висновок щодо достовірності результатів випробувань реконструйованих ЗС. Також проаналізовані результати визначення зсуву критичної температури крихкості із застосуванням методики реконструкції для зразків металу шва корпусу реактора енергоблоку №1 Запорізької АЕС.