ПРОГНОЗИРОВАНИЕ ПОКАЗАТЕЛЕЙ И КЛАССИФИКАЦИЯ СОСТОЯНИЯ ЭНЕРГЕТИЧЕСКОЙ БЕЗОПАСНОСТИ РЕГИОНА

В.П. РОЗЕН, А.-М.М. ТАНСКИЙ
Целью прогнозирования и анализа показателей состояния энергетического комплекса региона является определение состояния энергетической безопасности на примере Полтавской области. В качестве метода прогнозирования используется подход, основанный на теореме Байеса, позволяющий применять короткие временные ряды. Для получения устойчивых статистических оценок была проведена классификации районов по состоянию энергетической безопасности с использованием методов кластерного анализа.

АНАЛІЗ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОСПОЖИВАННЯ ЯК ВИПАДКОВОГО НЕСТАЦІОНАРНОГО ПРОЦЕСУ З ДОПОМОГОЮ ЙМОВІРНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

В.М. МИКОЛАЄНКО
Проведено дослідження та аналіз графіків електричних навантажень з допомогою ймовірних характеристик: кореляційної функції, розподілу ймовірностей, математичного очікування та дисперсії. Показано, що графіки електричних навантажень (ГЕН) слід розглядати як нестаціонарний періодичний випадковий процес, оскільки всі його ймовірні характеристики є функціями часу.

АЛГОРИТМ И МНОГОКРИТЕРИАЛЬНАЯ МОДЕЛЬ УПРАВЛЕНИЯ РЕЖИМОМ ЭЛЕКТРОПОТРЕБЛЕНИЯ ПРОМЫШЛЕННОГО ПРЕДПРИЯТИЯ В УСЛОВИЯХ ОГРАНИЧЕНИЙ ЭНЕРГОСИСТЕМЫ

В.П. РОЗЕН
Обосновано, что наиболее снижают нагрузку объединенной энергосистемы Украины предприятия магистральнотрубопроводного транспорта, угольной промышленности, а также предприятия чёрной металлургии. Установлено, что задача минимизации ущерба от перерыва электроснабжения потребителей промышленных предприятий с целевой функцией, имеющей достаточно простой и нелинейный вид, не может быть решена классическими методами математического программирования и потребовала разработки эвристического алгоритма.

АЛГОРИТМ ОЦІНКИ РИЗИКУ ПРОФЕСІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ ПРАЦЮЮЧИХ НА ОБ'ЄКТАХ ЕНЕРГЕТИКИ

І.І ПУХОВИЙ
Розглянуті перспективи використання техногенної теплової енергії довкілля (ТЕД) в теплових насосах та безпосередньо в системах тепло- та холодопостачання. Показана перспективність безпосереднього використання ТЕД в комбінації з традиційними джерелами енергії. Розраховано техногенний потенціал низькопотенціальних ТЕД в Україні для паротурбінних електростанцій та технологічних підприємств, розроблена методика розрахунку економії палива при заміні котельних та електронагрівачів на ТН.

ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА БЕЗКОНТАКТНА ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ ПЛАНШЕТНІСТЮ ШТАБИ ПРОКАТУ НА ОСНОВІ ПРИНЦИПУ ПАСИВНОСТІ

М.Г. ПОПОВИЧ, М.Л. ОСТРОВЕРХОВ
Запропоновано систему автоматичного керування планшетністю на основі оригінального способу регулювання розподілу натягу штаби по її ширині за допомогою безконтактних виконавчих пристроїв, що забезпечує підвищену якість, незначне споживання електроенергії, стійку роботу при зміні параметрів штаби без перелаштування параметрів регуляторів.